Noteikumi latviski
Noteikumi
Reģistrējoties
Pievienojot attēlus

Rules in english
Rules
Registering
Uploading photos
 
  1. Noteikumi

1.1. Katra bilde ir tās autora īpašums un tā nedrīkst tikt lietota (pārkopēta, pārpublicēta, pārdota, u.tml.) bez autora rakstiskas atļaujas. Vienīgā atļautā bildes lietošana ir apskatīšana caur šo lapu.
1.2. Drīkst ievietot tikai paša bildētus attēlus. Šaubu gadījumā administrācijai ir tiesības pieprasīt oriģinālo failu.
1.3. Reizi nedēļā ir iespējams izmantot emociju balsojumu ļoti patīk, tādējādi piešķirot kādam īpašam attēlam papildus punktu.
1.3.1. Nereģistrētiem lietotājiem balsot aizliegts.
1.4. Forumā un komentāros aizliegts aizskart citas personas cieņu, veikt darbības, kas apzināti vērstas uz rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, ievērot ētikas normas sarunvalodā. (šī punkta neievērošana var novest pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 78.panta, 74.panta vai 71.panta.)
1.5. Bilžu īslaicīgai glabāšanai lietot šo linku (1 MB / 1024 KB ierobežojums uz vienu failu). Atļauts uzglabāt bildes saistītas ar aviāciju vai šo lapu. Neatbilstošas bildes var tikt dzēstas bez brīdinājuma.
1.6. Bildes kopējais vērtējums tiek aprēķināts šādi: balsojums ar „patīk” dod vienu punktu un balsojums ar „ļoti patīk” dod divus punktus. Ja bildēm ir vienāds vērtējums, tad augstāk būs tā bilde, kurai būs vairāk komentāri. Ja arī tas sakrīt, tad augstāk atradīsies tā bilde, kura tika pievienota agrāk.
1.6.1. Dienas/nedēļas/mēneša attēla statuss tiek piešķirts bildei, kas ievietota attiecīgajā dienā/nedēļā/mēnesī un saņēmusi vislielāko balsu skaitu. Attiecīgi nedēļas attēls un mēneša attēls tiek nomainīts, kad cita bilde pārsniedz esošā attēla balsu skaitu, vai aprit viena nedēļa/mēnesis un tās vietā nonāk nākamais attēls ar augstāko balsojumu skaitu.
1.6.2. Dienas attēls nevar būt vienāds ar nedēļas attēlu. Nedēļas attēls nevar būt vienāds ar mēneša attēlu.
1.6.3. Ieteikums dzēšanai tiek lietots gadījumā, ja attēls neatbilst noteiktajām prasībām. Ieteikums ir anonīms un ir iespējams tikai gadījumā, ja par attēlu saņemtas 0 līdz 4 balsis. Ja par attēlu saņemtas vismas 5 balsis, tad ieteikums dzēst, netiks izskatīts. Lai attēla dzēšana tiktu izskatīta - jābūt vismaz 5 ieteikumiem.
1.7. Lietotāja reitings tiek aprēķināts šādi: balsojums patīk dod 1 punktu un balsojums ļoti patīk dod 2 punktus.
1.8. Spotteru sadaļā tiek iekļauti visi tie lietotāji, kas ir pievienojuši vismaz 20 savas bildes. Ja administrācija ir palaidusi garām faktu, ka kāds jau ir pievienojis 20 bildes, bet pie Spotteriem vēl nav pievienots - lūgums caur kontaktiem atgādināt.
1.9. Forumā atļauts pievienot bildi, ja tās platums nav lielāks par 600px. Ja bilde ir lielāka - atļauts pievienot tikai kā linku, lai lapa netiktu staipīta.
1.10. Komentārus atļauts rakstīt latviešu, krievu un angļu valodā.

2. Reģistrējoties

2.1. Norādīt patiesu informāciju.
2.2. Vienam lietotājam nevar būt vairāki konti.
2.3. Emailu norādīt pareizu, jo konts būs jāaktivē.
2.4. Neaktivēti lietotāji nedēļas laikā var tikt dzēsti.

3. Pievienojot attēlu

3.1. Attēla maksimālais izmērs ir 1600 pikseļi (garākā mala). Attēla minimālais izmērs - 800 pikseļi (garākā mala). Lapa automātiski nesamazina bildes, jo rodas dažādas un neparedzamas izmaiņas attēlā. Tagad katrs rūpējas par savas bildes "saspiešanu", kā pats uzskata par pareizu.
3.2. Attēlam ir jābūt vai nu 3:2 (ja bildē ar spoguļkameru) vai 4:3 (ja bildē ar ziepīti) malu attiecībai. Patvaļīga malu attiecību mainīšana nav pieļaujama. Panorāmas gadījumā ir pieļaujama atkāpē no šī punkta. Kā arī vajadzības gadījumā var lietot arī 1:1 malu attiecību.
3.3. Attēla maksimālais izmērs - 1 MB / 1024 KB.
3.4. Pievienot drīkst tikai augstas kvalitātes attēlus. Pašlaik tiek vērtēts visai subjektīvi. Katrs pats pievieno attēlus, kas viņam liekas pietiekami labi, lai atrādītu citiem.
3.4.1. Ja attēls nav pietiekami labas kvalitātes - tam ir jābūt citādi vērtīgam (reta lidmašīna, vēsturisks uzņēmums, u.tml.).
3.5. Ieteicams norādīt ISO/shutter/aperture un mm, lai citi var mācīties.
3.6. Vēlams padomāt par fotogrāfijas aizsargāšanu ar ūdenszīmi, jo lapa automātiski neko nepievieno.
3.7. Aizpildīt visu precīzi, t.sk. reģistrācijas numuru (ja pat nav zināms, nerakstīt "dažādi" vai "kas to lai zin", bet, piem. ja tas ir AirBaltic - "YL-B.."/"YL-B**", ja Ryanair - "EI-..."/"EI-***" u.tml. Lidmašīnu arī norādīt precīzu, nevis B737-500, bet pēc iespējas precīzāk - piem. Boeing 737-53S (datus ņemt no airframes.org vai arī airliners.net).
3.8. Augšupielādēts attēls, bet ar līdz galam neaizpildītu informāciju, var tikt dzēsts stundas laikā, lai netraucētu citiem pārlūkot lapu.
3.9. Pievienojot aerofoto attēlu - aviokompāniju norādīt "(aerofoto)", lidmašīnu norādīt vai nu "-" vai "Aerofoto". Reģistrācijas numura vietā norādīt "-". Lidostu norādam "Lidojumā" (neveidojam katrai vietai savu lidostu (tb. Rundāle, Kuldiga u.tml.). Vietu norādam komentāros.
3.10. Ja attēlā redzamas vairākas lidmašīnas, informāciju aizpildam tikai par vienu (svarīgāko) lidmašīnu. Neveicam uzskaiti lidmašīnas nosaukuma sadaļā un reģistrācijas numura sadaļā. To var ierakstīt autora komentāra sadaļā.
3.11. Attēls var saturēt autora parakstu, logo vai ūdenszīmi. Tas var saturēt autora vārdu, segvārdu, attēlu, bet nekādā gadījumā ar aviofoto.lv nesaistītu reklāmu.
3.12. Autora komentāram ir jābūt komentāram par konkrēto attēlu, lidmašīnu vai aviokompāniju. Tas nav paredzēts reklāmai.
3.13. Visiem reģistrētiem lietotājiem atļauts pievienot 3 attēlus dienā. Ik pēc katriem 100 reitinga punktiem var pievienoti par vienu attēlu dienā vairāk. Virs 700 reitinga punktiem, maksimālais, pievienojamo attēlu skaits dienā, ir 10.
3.14. Ja, pievienojot bildi, netiks ievēroti šajā sadaļā rakstītie noteikumi - sākumā būs ieteikums informāciju izlabot un turpināt pievienot pareizu informāciju. Vairākkārtīgi turpinot pievienot bildes ar nepareizu informāciju un Administrātoru ieteikumu ignorēšanu - dzēsta bilde un/vai brīdinājums. Jāsaprot, ka tas mums ir papildus darbs, lai meklētu un labotu kļūdas.
3.15. Bildēm, kurās lidmašīna nav atpazīstama (piem. garas ekspozīcijas bildes ar lidmašīnu kustībā), lidmašīnas nosaukumu un reģistrācijas numuru aizpildam ar "-". Komentārā var ierakstīt, kas tā pat lidmašīnu. Tas pats attiecas arī uz no zemes bildētām lidmašīnām lidojumā, kur lidmašīna vizuāli nav nosakāma un redzama tikai inversijas sliede.
3.16. Pie bildes tipa var izvēlēties "Īpašs notikums" pie šādiem nosacījumiem (pārsvarā doma, ka tas notikums ir interesants daļai lapas lietotāju, nevis vienam un galvenokārt - notikumiem Latvijā) - jaunu lidmašīnu sagaidīšana, veco pavadīšana, lidmašīnu aplaistīšana, nozīmīgu militāru lidmašīnu/slavenību lidmašīnu vizīte, utml. Ja lidmašīna ir vienkārši pirmo reizi RIXā - tas gluži nekvalificējas kā īpašs notikums...
3.17. Ja pie lidmašīnas tipa ir izvēlēts "Ārkārtas gadījums" - tam ir jābūt redzamam bildē vai arī komentārs ir obligāts par to, kas tur īsti notika.
3.18. Bildē redzamās lidmašīnas cn (construction number) obligāti vajag norādīt, ja tāds ir zināms (informāciju meklēt iekš airliners.net vai airframes.org). Boeing/McDonnell Douglas gadījumā cn jānorāda kā "cn/ln" (construction number/line number), piem. "12345/1234", nevis vienkārši "cn".
3.18.1. Ja cn numurs dotajai lidmašīnai/bildei nav pieejams/neatbilst (piem. lidostas foto), tad rakstam "-".
3.18.2. Ja cn nav izdevies atrast, tad rakstam "*", lai kāds no adminiem var pamēģināt atrast. Šo variantu aizliegts lietot pie katras bildes dēļ slinkuma meklēt informāciju.
3.19. Ja lidmašīnai ir aizkrāsots/noņemts reģistrācijas numurs - rakstam pēdējo zināmo šīs lidmašīnas reģistrācijas numuru, pat ja tas vairs dotajai lidmašīnai oficiāli nav (piem. kā tas bija ar YL-BBP, YL-LAB un YL-LCD An-24).
3.20. Mapes pareiza izvēle - obligāti svarīga. Visas lidmašīnas neatbilst "Pasažieru lidmašīnas" mapei.
3.21. Pie lidmašīnas nosaukuma aizliegts norādīt wingletu/sharkletu esamību ar "/WL", "(WL)", "/W" utml. Šī informācija nav būtiska un tā traucē lapas meklētājam.
3.22. Minimāla bildes apstrāde kādā no grafiskajiem redaktoriem (piem. Photoshop, Gimp) ir ļoti, ļoti ieteicama, piem. horizonta taisnošana, kadrēšana un putekļu klonēšana.
3.23. Administracija patur iespēju, ka kādas bildes aizpildītā informācija var tikt mainīta/labota vai papildināta.
3.24. Ja ir kādi jautājumi par bildes pareizu pievienošanu un informācijas aizpildīšanu - jautāt forumā vai pa tiešo Jorsh vai Orix. Ar lielāko prieku atbildēsim uz neskaidriem jautājumiem lapas sakarā.
3.25. Lidmašīnas tipu jāizvēlas no atļautā saraksta. Ja bildē redzamās lidmašīnas tips nav pieejams (!!), atļauts izvēlēties "Sarakstā nav atrodams" un kāds no administrātoriem papildinās lidmašīnas informāciju. Ja izrādīsies, ka tips bija pieejams - iespējams aizrādījums komentāros. Ja atkārtoti tiks pārkāps šis punkts - iespējams būs arī brīdinājums.

Noteikumi pēdējo reizi atjaunoti: 01.01.2016

1. Rules

1.1. Each picture is the property of the author and can't be used (copied, republished, sold, etc.) without the author's written permission. The only permitted use of the image is viewing via this website.
1.2. You may only upload pictures taken by you. If in any doubt, the administration has the right to request the original file.
1.3. Once per week you can vote with "very like", thereby adding extra point to the specific image.
1.3.1. Voting is prohibited to non-registered users.
1.4. The forum and comments should respect fundamental ethical norms.
1.5. Short-term storage of photos using this link (1 MB / 1024 KB limit per file). Allowed to store the pictures related to aviation or this site. Improper pictures may be deleted without warning.
1.6. Rating of the image is calculated as follows: every "like" gives one point to the picture, every "very like" gives two points to the picture. If both pictures have the same score, the higher in the top will be the image, which will have more comments. If it also matches, the higher in the top will be the image, which was uploaded earlier.
1.6.1. The picture can get "Photo of the day/week/month" statuss if it was uploaded on the current day/week/month and got the most votes in the mentioned period. This statuss is then passed to the next picture if it has accumulated more votes or the day/week/month has passed.
1.6.2. Photo of the day cannot be the same as Photo of the week. The same goes to photo of the week and Photo of the month.
1.6.3. You can make a suggestion to delete particular photo if it does not meet the standards of quality or the rules. This suggestion is fully anonymous and is possible if photo has 0 to 4 votes. If photo has already 5 votes, then this suggestion is impossible. We need at least 5 suggestions for the particular photo to proceed with deletion.
1.7. User Rating is calculated as follows: every "like" gives one point to the rating, every "very like" gives two points to the rating.
1.8. You can become Spotter of this site by uploading at least 20 pictures. If administration has missed the fact that you have already uploaded 20 pictures, you are still regular user and not Spotter - please contact us via Contacts section.
1.9. You can post a picture in the forum, if width of the picture is not more than 600px. If picture is larger - you can only post a link, so the site's design is not altered in any way.
1.10. You are only allowed to write comments in Latvian, Russian or English.

2. Registering

2.1. Specify the correct information.
2.2. A single user is not allowed have multiple accounts.
2.3. Submit the correct email as an account will have to be activated.
2.4. If you fail to activate account, it can be deleted in 7 days.

3. Uploading photo

3.1. Maximum image size is 1600 pixels (longest edge). Minimum image size - 800 pixels (longest edge). Page is not resizing pictures automatically, because of the changes to the picture, which are not predictable. Now everyone takes care about their image "optimization", as he/she feels it right.
3.2. The image must be either 3:2 (if the picture is taken with SLR camera) or 4:3 (if the picture is taken with regular camera) aspect ratio. Arbitrary aspect ratio change is not allowed. In panoramic picture it is allowed to deviate from this rule. As well, if necessary, you can also use a 1:1 aspect ratio.
3.3. The maximum image size - 1 MB / 1024 KB.
3.4. You may only upload high quality pictures. Currently it is being assessed rather subjectively. Each individual is allowed to upload pictures, which he/she seems are good enough to show to others.
3.4.1. If the image quality is not good enough - it should be otherwise valuable (rare plane, historic shot etc.)..
3.5. It is advisable to specify the ISO / shutter / aperture and mm settings, so that others can learn.
3.6. It is recommended to protect your photos with watermark, as this site is not adding anything to to pictures automatically.
3.7. Fill in all the information precisely, including registration number (if it is unknown, don't write "different" or "Who knows", but, for example, if it is airBaltic - "YL-B**", if Ryanair - "EI-***" etc.. Also about the aircraft type and model - don't write B737-500, but as precisely as possible - for example Boeing 737-53S (data can be found on airframes.org or airliners.net).
3.8. If you upload image, but fail to complete all the required information, image can be deleted within one hour, not to interfere with site browsing.
3.9. If you upload Aerophoto picture - select airline - "(aerofoto)" and write in the airplane "-" or "Aerophoto". Registration number should be "-". In the Airport part - select "In Flight" (do not make new place for every picture (for exaple, Rundāle, Kuldīga, etc.). You can write the place in the comments.
3.10. If there is more than one airplane in the picture, fill in the information for the most important airplane. Do not write all the airplane names and registration numbers. You can write this information in the comments.
3.11. Image may contain the author's signature, logo or watermark. It may contain the author's name, nickname, image, but it is forbidden to contain advertising.
3.12. Author's comment should conatin comment on the picture, aircraft or airline. It is not intended for advertising.
3.13. All registered users can upload 3 pictures per day. For every 100 points in user's rating, you get one more daily picture. If the user's rating is equal to / greater than 700 points - they are allowed to upload maximum of 10 pictures per day.
3.14. If you upload the picture and fail to follow the rules in this part - at first you are going to get a suggestion on how to correct it. If you continue to upload pictures and fail to fill up all the information correctly and continue to ignore suggestions from Administrators - the photo can be deleted without a warning and/or you can get a warning. You have to understand, that this is extra work for the Administrators to find and correct all the information.
3.15. For the photos, where it is impossible to identify the airplane (for example long exposure shots with the airplane moving), airplane and registration number should be filled up as "-". You can write in the comment part all the info regarding the airplane. The same goes to ground-to-air shots, where you cannot identify the airplane and only a contrail is visible.
3.16. For the Photo type you can choose the "Special event" in the following situations (mostly it is for the events, which are interesting for multiple users and not only for one of the users and mostly - for the events in Latvia) - delivery of new aircraft, retirement of aircraft from the fleet, water salute, visit of notable military aircraft/celebrity aircraft to RIX, etc. Just a new registration at Riga does not qualify as a special event.
3.17. If you select "Emergency" at Photo type - the emergency should be seen on the photo, otherwise a comment is compulsory.
3.18. You have to specify the cn (construction number) of the airplane visible on the picture, if it is known (look for information on airliners.net or airframes.org). In case of Boeing/McDonnell Douglas the cn number should be written as "cn/ln" (construction number/line number), for example "12345/1234", and not just "cn".
3.18.1. If cn number is not applicable for the airplane/picture (for example airport photo), then the cn should be written as "-".
3.18.2. If it was impossible to find the cn number, then write "*", so that one of the Admins can try to find it. It is forbidden to use this all the time for every picture for reasons like laziness.
3.19. If the airplane has registration number painted out/removed, then fill up the last known registration number of the airplane, even though now oficially it is not for this airplane (for example like YL-BBP, YL-LAB and YL-LCD An-24).
3.20. It is absolutely important to select correct folder for the picture. Not all airplanes are "Passenger airplanes".
3.21. It is forbidden to write the presence of Winglets/Sharklets together with the maker/model of airplane like "/WL", "(WL)", "/W" etc. This information is not relevant and it hinders the work of the Search.
3.22. Minimum photo treatment in graphics editing program (like Photoshop, Gimp) is very, very recommended, for example leveling the horizon, framing and dust cloning.
3.23. Administration reserves the right to edit the info of the photo, if it is deemed necessary.
3.24. If you have any questions regarding the correct upload of the photo and correct information input - don't hesitate to ask in the forum or ask directly Jorsh or Orix. We will be glad to help you with all the info, regarding this site.
3.25. You have to choose the airplane type from the list. If it is not available in the list (!!), you can choose "Not in the list" and one of the admins will add the information manually. If it turns out, that the airplane type was in the list - you might get a remark in a comment. If you continue to ignore this point - you might get a warning.

Last update: 01.01.2016
 
 
   
© aviofoto.lv by Jorsh · 2008 - 2019